Молодіжна Громадська Організація "Ідейна варта"

Контактний центр +38 (044) 232 16 74

ideyna.warta@gmail.com

свідоцтво про державну реєстрацію 0165-2009 Г.О.

Лишити повідомлення

«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Меню сайту
Новини unian.net
Інформери

Курс Валют Информер
Украинских гривен Украинская гривна - валюта Украины
(EUR)//-//
(USD)//-//

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2012 » Жовтень » 19 » Юридична оцінка матеріалів, отриманих від студентів Вінницького ПТНЗ від 18 жовтня 2012 року
20:34
Юридична оцінка матеріалів, отриманих від студентів Вінницького ПТНЗ від 18 жовтня 2012 року

 Розглянувши надані учнями групи  З-1-12 Державного навчального закладу «Вінницький центр професійнотехнічної освіти технологій та дизайну» документи та інформацію, повідомляю наступне.

Згідно п. 3.4 Положення про організацію навчальновиробничого процесу у професійнотехнічних навчальних закладах, затв. наказом Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2006 р. N 419, зареєстр. в Міністерстві юстиції України 15 червня 2006 р. за N 711/12585 (далі по тексту Положення), учні, слухачі ПТНЗ комплектуються у навчальні групи теоретичної підготовки не більше 30 чоловік, а на третьому ступені професійно-технічної освіти не менше 12 чоловік.

Згідно п. 3.8 даного Положення форма організації виробничого навчання обирається ПТНЗ у залежності від особливості професії чи спеціальності за умови повного виконання робочих навчальних планів і робочих навчальних програм та проводиться у навчальних групах чисельністю не менше 12 чоловік (для професій художніх промислів та ремесел не менше 6 чоловік), а на третьому ступені професійно-технічної освіти не менше 6 чоловік.

Згідно п. 3.12 Положення навчальний час учня, слухача визначається обліковими одиницями часу, передбаченого для виконання навчальних програм професійно-технічної освіти. Обліковими одиницями навчального часу є:

академічна година тривалістю 45 хвилин;

урок виробничого навчання, тривалість якого не перевищує 6 академічних годин;

навчальний день, тривалість якого не перевищує 8 академічних годин;

навчальний тиждень, тривалість якого не перевищує 36 академічних годин;

навчальний семестр, тривалість якого визначається навчальним планом;

навчальний рік, тривалість якого не перевищує 40 навчальних тижнів.

Навчальний (робочий) час учня, слухача в період проходження виробничої та передвипускної (переддипломної) практики встановлюється залежно від режиму роботи підприємства згідно з законодавством України.

Тобто максимальна кількість учнів у групі не встановлена, тривалість уроку виробничого навчання не може перевищувати 6 академічних годин, тобто 4,5 астрономічних (звичайних) годин, проте, знову ж таки, мінімальний час не встановлено.

Щодо нестачі обладнання чи відсутності оновлення (закупівель нового) обладнання, то наданих матеріалів недостатньо для встановлення факту порушення (враховуючи, що ПТНЗ державної форми власності, необхідно перевірити розподіл та надходження бюджетних коштів, а також їх цільове витрачання).

З приводу образ, нанесених учням ПТНЗ, рекомендую звернутися до суду з позовом про стягнення моральних збитків при наявності відповідних доказів (свідків, довідок з поліклінік щодо погіршення самопочуття тощо), проте для надання детальних рекомендацій необхідно перевірити документи.

Стаття 25 ЗУ "Про професійно-технічну освіту", на порушення якої є посилання в листі, встановлює наступне:

«Професійно-технічна освіта може включати природничо-математичну, гуманітарну, фізичну, загальнотехнічну, професійно-теоретичну і професійно-практичну підготовку.

Природничо-математична, гуманітарна, загальнотехнічна, професійно-теоретична підготовка здійснюється в спеціалізованих навчальних кабінетах, аудиторіях, лабораторіях і провадиться у таких формах:

різні типи уроків, лекція, теоретичний семінар, практичний семінар, лабораторно-практичне заняття тощо;

індивідуальне заняття учнів, слухачів;

виконання учнями, слухачами індивідуальних завдань (реферат, розрахункова робота, курсовий проект, випускна та проміжна етапна кваліфікаційна робота, дипломний проект);

навчальна екскурсія;

інші форми організації теоретичного навчання.

Фізична підготовка проводиться у спеціальних приміщеннях, спортивних залах, на спортивних майданчиках, стадіонах у формі уроку фізичного виховання та в позаурочний час у спортивних секціях.

Професійно-практична підготовка проводиться у навчальних майстернях, на полігонах, на тренажерах, автодромах, трактородромах, у навчально-виробничих підрозділах, навчальних господарствах, а також на робочих місцях на виробництві чи в сфері послуг у таких формах:

урок виробничого навчання в навчальному закладі;

урок виробничого навчання на виробництві чи в сфері послуг;

виробнича практика на робочих місцях на виробництві чи в сфері послуг;

переддипломна (передвипускна) практика на виробництві чи в сфері послуг;

інші форми професійної практичної підготовки.

Професійно-практична підготовка учнів, слухачів здійснюється у тісному поєднанні з виготовленням корисної продукції, наданням послуг, що оплачуються згідно з законодавством.»

Таким чином, жодного порушення ст. 25 ЗУ "Про професійно-технічну освіту" не виявлено.

Щодо порушення положень, передбачених Статутом ДНЗ ВЦПТО, то, у зв’язку з відсутністю можливості ознайомитися з даним Статутом, порушення його норм я коментувати не в змозі.

Вся інша інформація, викладена у листі є лише емоційними закликами авторів та не має жодного практичного значення для надання юридичного висновку.

У зв’язку з вищевказаним, у наданих для перевірки документах, нові порушення прав учнів, крім встановлених прокуратурою, не знайдено.Перший заступник голови МАЙСЮРА

з юридичних питань Оксана Іванівна

Категорія: Новини МГО | Переглядів: 774 | Додав: s_admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МГО "Ідейна варта" 2019


   

Ідея проекту - С. Дяченко

Дизайн і адміністрування сайу - IT-департамент МГО